Türkiye Gençlik Vakfı Yıldırım İlçe Temsilciliği Kurulduğun günden itibaren çağın yeniliklerini ve gençlere duyulan güveni derinden hissetirmeyi amaçlamaktadır. Yeni Sınav sisteminin değişmesi ile diğer ilçelerimizde olduğu gibi liselerde konferanslar düzenlemiş ve yeni sınav sistemini öğrencilerimize aktarmıştır. Orta okul öğrencilerimiz için öğrenciyle başlatılan Yaz okulu etkinliği başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

 

TÜGVA Yıldırım ailesi birçok kültür gezisi ve sosyal faaliyet gerçekleştirmiştir. Liseler arası GençLig turnuvası ile öğrencilere sportif faaliyetler sunulmuş ve her maçın galibine “Maç Sizden Baklava Bizden” sloganıyla baklava ikramı yapılmıştır. Kadın Aile Koordinatörlüğü önderliğinde medrese buluşmaları, çay sohbetleri, tefsir dersleri ve İslam’a bakış dersleri gerçekleştirilmiştir. Medya İletişim Koordinatörlüğü öncülüğünde açılan grafik tasarım kursu ise yoğun ilgiyle karşılaşmış, gençleri destekleyici çalışmalara örnek olmuştur.

 

TÜGVA Yıldırım Ailesi gençlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak proje üretmeye ve çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.