Türkiye Gençlik Vakfı Osmangazi İlçe Temsilciliği Kurulduğun günden itibaren çağın yeniliklerini ve gençlere duyulan güveni derinden hissetirmeyi amaçlamaktadır. Reyhan Mahallesi 3.Hoşgör Sokak no:22/A adresinde gençlik merkezi gibi faaliyet gösteren 450 m2 bir alana Konferans salonu, Kütüphanesi, Sohbet ve Film odası, Ders Çalışma alanı, Dersliği, Bilardo Dart gibi oyun alanı oluşturarak gençliği buluşma noktası haline gelmiştir.

 

Yeni Sınav sisteminin değişmesi ile diğer ilçelerimizde olduğu gibi liselerde konferanslar düzenlemiş ve yeni sınav sistemini öğrencilerimize aktarmıştır.  Orta okul öğrencilerimiz için geçen sene 100 öğrenciyle başlatılan Yaz okulu etkinliği bu sene yoğun ilgi ve talep üzerine 1374 öğrenci ile gerçekleştiren ilçemiz ailelerin evlatlarını güvenle emanet edecekler bir yuva haline gelmiştir. Ayrıca Türk Hava Kurumu ile anlaşma yaparak Maket Uçak yapım kursu açmış ve Ortaokul öğrencilerine el becerilerini geliştirecek ve aynı zamanda onlara eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak bir faaliyet gerçekleştirmiştir.

 

TÜGVA Osmangazi ailesi Şanlıurfa Suruç ilçesine giderek oradaki teşkilatımızla koordineli şekilde yardımlar götürmüş, halkın ve Suriyeli misafirlerin sorunlarını dinlemiştir. Suruç ilçesini kardeş ilçe olarak atayarak yardım ve iletişime devam etmektedir. Liselerde ise kulüpler kuran ve teşkilatlanmasını sağlayan ilçemiz, 12.Sınıf öğrencilerine Özel ve Devlet üniversitelerini tanıtım amaçlı ziyaretler düzenlemiştir. Birçok kültür gezisi ve Uludağ Gezisi düzenlemiştir. Liseler arası GençLig turnuvası ile öğrencilerimize sportif faaliyetler sunulmuş kazanan takıma Bursaspor’un 1 sene boyunca iç saha maçları ücretsiz olarak izletilmesi ödülü verilmiştir. Bursa’da doğan ve vatani görevini yerine getirirken bizler için Şehit olan Aziz evlatlarımızın isimlerini ölümsüzleştirmek için Mehmetçik Hatıra Ormanı oluşturulmuş ve her bir fidana Şehitlerimizden birinin ismi verilmiştir.

TÜGVA Osmangazi Ailesi gençlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak proje üretmeye ve çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.