Türkiye Gençlik Vakfı Orhaneli İlçe Temsilciliği, 17.11.2017 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Kurulduğu günden itibaren hedefleri doğrultusunda çağın yeniliklerini ve gençlere duyulan güveni derinden hissettirmeyi amaçlayan Orhaneli ailesi, İsmet Paşa mahallesi Osman Uğur caddesi No:4  adresinde 440×4:1760 m2’lik bir alana kurulmuştur. Konferans salonu, toplantı ve sohbet odası, ders çalışma alanı, drama sınıfı ve projesi tamamlanmış hali hazırda bekleyen ve dağ yöresi halkının yeni gözdesi olacak olan spor salonu, kitap kıraathanesi ile değerli yurttaşlarımıza emek veren buluşma noktası haline gelmiştir.

Yeni sınav sisteminin değişmesi ile diğer ilçelerimizde olduğu gibi ortaokul ve liselerde konferanslar düzenlemiş, yeni sınav sistemini öğrencilerimize anlatıp ön bir sınav provası yapmıştır. Bu sene ilk olmasına rağmen ortaokul öğrencilerimiz için yaz okulu düzenlemiş ve yoğun talep ile 120 öğrencimizle bol, bereketli ve etkinlik dolu bir yaz dönemi gerçekleştiren ilçe teşkilatımız, ailelerin evlatlarını gözü kapalı emanet edebilecekleri bir yuva haline gelmiştir. Ayrıca ilçe teşkilatımız her cumartesi sabah namazı programlarına devam ederek birçok genç nesli camilere çekmeye devam ediyor. Tüm vakıf koordinatörlükleri ile birlikte ilçemizde bulunan yaşlıları ziyaret ederek onlara maddi manevi destekte bulunmaya devam etmekteyiz. Köklerimizi unutmamak adına çocuklarımıza “geçmişten geleceğe” sloganı altında yöresel ve kültürel çocuk oyunlarını oynatmış, eski ile yeni arasındaki bağ kopartılmamaya gayret gösterilmiştir. lise ve ortaokul öğrencilerine “yaratıcı yazarlık eğitimi” verilmiştir. Vatanımızı hangi şartlarda kazandığımızı unutmamak adına milli bayramlarımızı ve günlerimizi anmış, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında bir tiyatro gösterisi düzenlenmiştir.

Gittikçe ısınan ve küreselleşen dünyamız adına nokta kadar da olsa bir katkıda bulunmak için “geleceğe tohum saç” projesi ile fidan ekiminde bulunulmuştur. Hepimizin yegane destekçisi olan annelerimiz için İngilizce eğitimi, Çocuk gelişimi eğitimi vs. birçok eğitim semineri verilmiştir. Genç nesle tarihimizi hatırlatmak için açılan Osmanlıca kursu halen devam etmektedir. Annelerimizle birlikte Kur’an-ı Kerim okumalarımız devam etmektedir. Sanatı, sanatçıyı, sporu ve sporcuyu unutmayıp desteklemek için Orhaneli Spor maçlarına gidilmiştir. Lise koordinatörlüğü bünyesinde Sanat Atölyesi açılmıştır, gençlerimizin üst üste gelen aksiliklerden sonra biraz da olsa keyif almaları için doğa yürüyüşü (Sadağı Kanyonu) yapılmıştır. Tügva Orhaneli Ailesi gençlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak misyonu ve vizyonu doğrultusunda proje üretmeye ve çalışmalarına devam etmektedir.