Türkiye Gençlik Vakfı Kestel İlçe Temsilciliği 10.05.2017 Tarihinde Ahmet Vefik Paşa Mahallesi Bursa Caddesi Çınar Sokak No.2 adresinde hizmet vermeye başlamıştır. Bursa’nın gözde ilçesi haline gelen Kestel de Vakfın kurulması büyük ilgi görmüş 3 ayrı bağımsız bölümden oluşan merkezi konumda 350 m2 alanda 2 derslik oyun salonu seminer odası ve çok amaçlı salonu bulunan bir binada faaliyetlerine başlamıştır.

 

İlçe esnaflarının yoğun ilgisi Çağın gereksinimlerine uygun yeni nesil geçlik anlayışına sahip gençlere önem veren yapısı sayesinde gençleri hedeflerine ulaştırmayı amaçlayan Vakfımız ilçede güven sağlamış ve gönüllere girmeyi başarmıştır. İlçe binasında bulunan oyun salonunda masa tenisi langırt ve her yaşa uygun zeka oyunları ile gençlerin bir arada olmasını sağlamış çay sohbetleri ile bağlarını kuvvetlendirmiştir. Yaz döneminde 30 öğrenciyle başlatılan Yaz Okulu etkinliği çeşitli etkinliklerle ilçe geleceği olan çocukların anılarında güzel bir yer edindi. Gelecek yıl daha büyük bir çatı altında toplanmayı hedefleyen ilçe temsilciliği ailelerin evlatlarını güvenle emanet edecekleri bir program hazırlanmaktadır.

 

Bayanlara binamızda resim kursu açılmış yüksek katılım nedeni ile Belediyenin tahsis ettiği başka bir binaya taşınmış çalışmalar sonucu Kestel de ilgi gören bir Resim sergisi yapılmıştır. Aynı zamanda Bursa’nın tarihini ve değerlerini ele alan çeşitli geziler ve programlar ile ilçe halkına faydalı olacak faaliyetler düzenlenmektedir. Liselerde kulüpler kuran ve teşkilatlanmasını sağlayan ilçe öğrencileri ile sıkı bir iletişim ağı oluşturan, geçler ile her alanda birlikte olmaya ve yeni projeler için fikir üretmeye özen gösterilmektedir. Kestel TÜGVA ilçe temsilciliği yeni ve kalıcı projeler üretmeye her alanda çalışmaları devam etmektedir.