’Yeni nesil gençlik vakfı’’ sloganıyla yola çıkan Türkiye Gençlik Vakfı Karacabey İlçe Temsilciliği 21 Kasım 2017 tarihinden bu yana güzellikler şehri Karacabey’deki gençlerin geleceği için durmadan çalışıyor.

Birbirinden değerli ve kendi alanlarında yetenekli 8 teşkilat üyesiyle gençler için durmadan çalışmaya proje üretmeye devam etmektedir. Değerli gençlere, Sivil Toplum Kuruluşlarının yönetici ve üyeleri ve yerel yöneticilerin katılımlarıyla ‘’Gelmeden kıyamet, gel sen de kıyam et’’ sloganıyla hayata geçirilen sabah namazı buluşmaları adlı programlar gerçekleştiriliyor.

Karacabey’de çoğu genç TÜGVA’yı sabah namazlarında tanımış olup seher vaktinin bereketinde güzel dostluklar edinilmektedir. Gençlere ulaşmak ve TÜGVA’yı anlatmak için okul ziyaretlerine başlanarak okul idareci ve öğretmenleri nezaretinde sunum ve diğer tanıtma faaliyetleri gerçekleştirildi. Üye çalışmaları kapsamında ilçedeki tüm okullarda TÜGVA’ya muhabbet besleyen gençler TÜGVA ailesine dahil edilmektedir. TÜGVA’yı anlatmak, gençlerin dertlerine ortak olmak ve samimi ilişkiler kurmak adına ilçede gençlere çeşitli imkanlar sunulmaktadır.

Genç hanımlara yönelik haftalık olarak ‘’İslâma Bakış Dersleri’’ düzenleyerek geleceğin mimarı hanımların kişisel gelişimlerine destek olunmaktadır. Gençlerin tarih bilincine sahip olmaları adına Bursa ve Çanakkale gezileri gibi etkinlikler düzenlemektedir.

Genç nüfusu ve çeşitlilik bakımından zengin demografik yapısı ile önemli bir ilçe konumunda olan Karacabey’in ortak paydası olan gençler için sürekli etkinlik ve projeler tasarlanmaktadır. Gençlere ulaşmak adına TÜGVA Karacabey İlçe Temsilciliği şehrin merkezi olan Cumhuriyet Meydanı Bandırma Caddesi Belediye İş Merkezi’nde faaliyete girdi. İlçede her gence ulaşmak hedefiyle çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir.