Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilciliği her geçen gün artan üyeleriyle birlikte bunun yanı sırada gençlere öğrencilere ve İznik ilçesinde bulunan esnaflar içinde her geçen gün farklı bir faaliyet yapmaktadır. Haftada ortalama 5 faaliyet yapan İznik İlçe Temsilciliği faaliyetleri içerisinde Haftalık Sohbet programları, işaret dili kursu gibi eğitimsel faaliyetler gerçekleşmektedir. Faaliyetlerin tamamı eğitimsel olmamakla birlikte bunların yanı sıra gezi programları ve sportif programlarda gerçekleştirmektedir. Bunlarla birlikte İlçe Temsilciliği binasında 500 tane kitap adetiyle kütüphane, mescid ve bir de toplantı salonu mevcuttur.

Gençler için ücretsiz kütüphane, gezi ve sportif faaliyetler, eğitimsel faaliyetler sunan İznik İlçe Temsilciliği her geçen gün gençliğin uğrak noktası olmuştur. İlçe yönetimiyle birlikte gece gündüz çalışan Türkiye Gençlik Vakfı İznik İlçe Temsilciliği tamamıyla gençlere bütün imkânları ücretsiz sunmak için çalışmaktadır.

İznik İlçe Temsilciliği İlçede düzenlenen bayramlaşma törenleri, namaz buluşmaları, aşure etkinliği, öğrenci buluşmaları, kahvaltı etkinlikleri, cami buluşmaları, hanım buluşmaları, engelli bireyler ile buluşma, sportif faaliyetler, eğitim, kültür ve sanat gibi bir çok çalışma ile gençliği her alanda geliştirmeyi hedeflemektedir.